camera: Canon vs Nikon

Canon 1DX Mark II

DLSR

 های کانن با سری های شورشی شروع می شوند – این ها دوربین های اساسی تر دوربین هستند که برای مبتدیان ایده آل هستند. DSLR های پیشرفته این شرکت دارای عدد تک رقمی هستند که به ترتیب حروف الفبا D هستند و تعداد پایین تر پیشرفته تر از EOS-1D X Mark II هستند . DSLR های نیمه سطح دارای عدد دو رقمی در نام دارند.

خط بدون آینه کانن، نام EOS را با  Full Frame EOSدوربین های R و EOS RP نگه می دارد. خط EOS M شرکت از سنسورهای APS-C کوچکتری استفاده می کند . توجه داشته باشید که هر سه – EOS، EOS R و EOS M – از لنزهای مختلف استفاده می کنند، با این حال. دوربین های نقطه ای و دوربین کانن از نام PowerShot استفاده می کنند.

DSLR گل سرسبد حرفه ای نیکون D5 است ، در حالی که DSLR های کامل با قاب کامل با شماره سه رقمی مانند D850 تعیین شده اند . DSLR های سنسورهای زراعی از شماره چهار رقمی در نام، به جز D500 استفاده می کنند . سری D3000 اساسی ترین است، به دنبال سری D5000 برای مبتدیان و کاربران در بودجه، و سری D7000 برای علاقه مندان و کاربران پیشرفته تر.

برای بدون آینه، نیکون دارای Z 6 و Z 7 ، با Z 7 پیشرفته تر از دو است. (سری سری Nikon 1 قطع شده است ). دوربین های نقطه ای و عکس نیکون از نام Coolpix استفاده می کنند.

نیکون Z7 نقد و بررسی

برایDSLR ها، هر دو نیکون و کانن دارای انتخاب خوبی از مدل های با کیفیت بالا، گزینه های مبتدی و بدنه های متوسط ​​می باشند. DSLR مورد علاقه ما تمایل دارد تا یک سال دیگر به فلیپ فلاپ برسد. در نهایت، Nikon D850 مورد علاقه فعلی ما به دنبال کانن EOS 5D Mark IV است ، اماCanon EOS Rebel T7i احتمالا بهترین DSLR در دسترس است ما تا کنون آزمایش کرده ایم

در حالی که معمولا مدل رقابتی برای دو مارک در DSLR ها وجود دارد، بدون Mirrorless کمی متفاوت است به دلیل بخشی از تاریخ کوتاهتر. کانن دارای یک خط کامل از دوربین های بدون درز APS-C است در حالی که نیکون تنها دارای دو مدل کامل فریم است. دوربین های بدون آینه کامل قاب شرکت نیز به طور مستقیم رقابت نمی کنند. نیکون دارای ۴۵ مگاپیکسل Z 7 در حدود ۳،۴۰۰ دلار و ۲۴ مگاپیکسید Z 6 با قیمت ۲۰۰۰ دلار است که هر دو از همان بدن و طراحی حرفه ای استفاده می کنند. کانن دارای ۳۰ مگاپیکسلی، ۲۳۰۰ دلار EOS R برای حرفه ای ها و ۱۳۰۰ دلار EOS RP است که با استفاده از طرح طراحی و کنترل دیگر و اهداف مبتدیان مورد استفاده قرار می گیرد.

کیفیت عکس

اگر شما در اندازه گیری عملکرد سنسور مانند DxOMark نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که برخی از تفاوت های عینی وجود دارد – به طور متوسط، نیکون ها برای مثال برای محدوده دینامیک بالاتر هستند، اما اینها می توانند گمراه کننده باشند در دنیای واقعی مهمتر از همه، تلاش شما برای ایجاد یک عکس خوب است.

ویدئو

چند سال پیش، کانن در هنگام ورود به ویدیو، به خوبی پیش رفت. در حال حاضر، این سرب ناپدید شده است – و در مورد بدون mirrorless، نیکون به وضوح sprint به جلو. هر دو کانن و نیکون برخی ویدیوهای خوب را شلیک می کنند، اما نیکون در هیچ خط دوربین سینمایی رقابت نداشته است، آزادانه ویژگی های ویدئویی بالایی را در دوربین های عکاسی خود قرار می دهد. نیکون Z6 و Z7 با استفاده از سنسور کامل برای فیلم، در مقایسه با گزینه های بدون شمارنده فعلی Full-frame بدون آینه ، در حالی که Canon EOS R از منطقه ۱٫۷x برش برای ۴K استفاده می کند. نیکون ها به زودی قادر خواهند بود خروجی ویدیو RAW را نیز تولید کنند، و به همین ترتیب تبدیل شدن به اولین دوربین های بدون آینه ای هیبریدی می شود.

لنزها

نیکون نیکور 105mm f / 1.4E ED

هر یک از این مارک ها با توجه به تاریخچه های طولانی خود، انتخاب های لنز بسیار گسترده ای دارند. محبوب ترین فاصله کانونی از هر دو مارک قابل دسترسی است، اما اگر شما به دنبال یک لنز بسیار خاص هستید، ممکن است بخواهید قبل از تعهد به نام تجاری، مطمئن شوید که در دسترس است. به عنوان مثال، برای DSLR ها، کانن معادل با ۱۰۵mm f / 1.4 نیکون ندارد، اما نیکون دارای ماژول ۱۳۵mm f / 4 shift shift است که کانن دارد.

وقتی که آن را به سیستم های بدون mirrorless جوان می آید، هر دو کانن و نیکون تلاش بسیار زیادی  انجام می دهند.وکانن از لنزهای بسیار خوب اما بسیار بزرگ و گرانقیمت استفاده کرد، در حالی که نیکون با گزینه های جمع و جور تر و نسبتا مقرون به صرفه تر شروع به کار کرد. خوشبختانه هر شرکتی یک آداپتور ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد تا لنزهای DSLR خود را روی بدن بدون آینه خود نصب کنید بدون اینکه فاقد هرگونه قابلیت باشد.

قیمت

در حال حاضر نیکون ارزانترین مدل DSLR فعلی با لیست D3500 برای ۵۰۰ دلار با یک لنز کیت است. از سوی دیگر، کانون ورودی ابتدا برای ۷۵۰ دلار با یک لنز کیتی لیست می کند، اما چند ویژگی دیگر، از جمله ۴K ویدیو ارائه می دهد. برای قاب کامل، گزینه های ورودی هر دو شرکت، D610 و۶D Mark II ، تنها برای ۱،۶۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

با این حال، برای تمام قاب بدون Mirrorless، سناریو متفاوت است. Canon EOS RP ارزانترین مدل فعلی، دوربین Full Frame است که تا به حال ساخته شده است و حاشیه عادلانه کمتر از Nikon Z6 است که تنها ۱۳۰۰ دلار در مقایسه با ۲۰۰۰ دلار است. RP، با این حال، بسیاری از ویژگی های در مقایسه با Z 6 از دست رفته است، و برای مخاطبان متفاوت است.

لنزها همان نوع تغییر را دنبال می کنند. کانن ۵۰mm f / 1.8 ارزانتر از نیکون است، همانطور که آن ۷۰-۲۰۰mm f / 2.8 است، اما نیکون با ثبات لنز ۷۰-۳۰۰mm بودجه ۱۵۰ دلار کمتر از کانن است. 

Canon EOS R Review

nikon d850 2 بررسی 28

کانن EF 85mm f1.4L IS بررسی لنز

منبع:https://www.digitaltrends.com

باز گردانی رمز
مقایسه موارد
  • Total (0)
مقایسه کنید
0