PlayStation 4 و Xbox One مقایسه

ما PlayStation 4 و Xbox One را مقایسه کردیم و این تصمیم سخت تر از همیشه است

Xbox vs Playstation

پنج سال پیش، در سال ۲۰۱۳، PlayStation 4 سونی و Xbox One مایکروسافت در آستانه راه اندازی قرار داشتند.

در حال حاضر، در سال ۲۰۱۸، این دو کنسول به خودشان می آیند – و از هر یک از آنها بیشتر از همیشه متفاوت هستند.

آنها نیز از هر زمان دیگری مقرون به صرفه تر هستند. اما کدام خرید؟

پاسخ خیلی روشن نیست

۱٫ قیمت.

1. Price.

Xbox One و PlayStation 4 تقریبا همان مقدار پول را هزینه می کنند: سطح پایه برای هر یک از ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار در آمریکای شمالی است.

محدوده قیمت از ارائه بسته بندی، که در آن کنسول با بازی های مختلف و یا کنترل کننده های اضافی و یا خدمات با تخفیف است که هنوز هم هزینه کلی را افزایش می دهد. شما همچنین احتمال دارد که فروش را پیدا کنید که قیمت آن کمتر از ۲۵۰ دلار است.

این همه قبل از شروع به صحبت در مورد نسخه های قدرتمند تر و گران تر از کنسول ها: $ ۴۰۰ PlayStation 4 Pro و $ ۵۰۰ Xbox One X است.

اگر شما به دنبال بهترین بازی های در حال اجرا بر روی سخت افزار قدرتمند ترین کنسول، پس شما در حال خرید یکی از این نسخه های ارتقاء از PS4 و Xbox One. هر دو هر کاری را انجام می دهند که کنسول های معمولی PS4 و Xbox One انجام می دهند، اما مزیت اضافه ای هم دارد که باعث می شود بازی ها بهتر از همیشه بازی کنند.

در مورد ایکس باکس یکی X، بازی ها می توانند با تصاویر ۴K / HDR بطور نسبی اجرا شوند؛PlayStation 4 Pro یک افزایش بصری مشابه را ارائه می دهد، هرچند که کمی کمتر قابل توجه است. اگر شما فقط یک تلویزیون فوق العاده بالا ۴K / HDR خریداری کرده اید و می خواهید ببینید چه چیزی می تواند انجام دهد، Xbox One X بهترین گزینه برای بازی است.

به طور کلی، هرچند برای خریداران معمولی، Xbox One و PlayStation 4 همگام با قیمت هستند.

۲٫ بازی ها.

2. Games.
“The Last of Us: Part II” یک بازی فوق العاده پیشگام PS4 است.

سونی

این چیزی است که همه چیز تقریبا به شدت تقسیم می شود: PlayStation 4 سونی به سادگی بازی های بیشتری را در PlayStation 4 بازی می کند.

سونی از مجموعه “Uncharted” به “The Last of Us”، “Bloodborne”، “مرد عنکبوتی” و “God of War” سونی دارای یک سری از بازی های منحصر به فرد در پلی استیشن ۴ است. مانند “Death Stranding “داماد در افق بزرگ است. بازی های بزرگ شخص ثالث مانند Call of Duty، Creed Assassin’s Creed، Madden و FIFA همه در PlayStation 4 و Xbox One ظاهر می شوند.

این بزرگترین مشکل مایکروسافت در Xbox One در سالهای اخیر بوده است: بازی های کافی بزرگ که فقط در Xbox One بازی می شوند. “Halo” و “Forza” وجود دارد و موارد خاصی مانند “Sea of ​​Thieves” و “State of Decay 2” وجود دارد اما هیچ مقداری از PS4 سونی وجود ندارد.

برای بسیاری که قابل درک است، مقایسه بازی های کتابخانه به اندازه کافی برای نوشتن مقیاس به نفع PlayStation سونی ۴ است. اما نگاه عمیق تر و رقابت پیچیده تر می شود.

 

۳٫ خدمات

3. Services.مایکروسافت

سونی و مایکروسافت خدمات تقریبا یکسان ارائه می دهند که به عنوان وسیله ای برای دسترسی به بازی چند نفره آنلاین و همچنین ارائه بازی های رایگان (تا زمانی که شما یک مشترک پرداخت می شود).

در مورد Sony، این سرویس PlayStation Network است؛ در مورد مایکروسافت، این Xbox Live است. آنها در حدود همان مبلغی پول (۶۰ دلار در سال) هزینه می کنند و دسترسی به بازی آنلاین را در سیستم عامل های خود به اشتراک می گذارند. هر دو از تعداد انگشت شماری از بازی های رایگان برای پرداخت مشترکان هر ماه، شما را به بازی تا زمانی که شما همچنان به اشتراک.

پلی استیشن شبکه و Xbox Live خدمات استاندارد صنعتی در این نقطه است. آنچه که هر کنسول را در بخش خدمات برجسته می کند، سرویس های بازی Netflix مانند آن است: PlayStation Now و Xbox Game Pass.

با استفاده از PlayStation Now کاربران می توانند بیش از ۶۵۰ PlayStation 2، PlayStation 3 و PlayStation 4 را در PlayStation 4 یا PC بازی کنند. این بازی ها در جاهای دیگر اجرا می شود – شما فقط شروع به بازی کنید – هرچند برخی از آنها می توانند برای بازی محلی به PS4 دانلود شوند. این هزینه ۲۰ دلار در ماه یا ۱۰۰ دلار در سال است.

با بازی Pass، کاربران می توانند بیش از ۱۰۰ بازی اصلی ایکس باکس، ایکس باکس ۳۶۰ و Xbox One را در Xbox One دانلود و بازی کنند. این هزینه ۱۰ دلار در ماه است. هنوز بهتر است: هر بازی که مایکروسافت منتشر می کند در بازی Pass در راه اندازی، از جمله بازی های بعدی “Halo” و “Forza” نشان می دهد. این یکی از بهترین معاملات موجود در بازی برای این تنها است.

Xbox Game Pass یک استدلال قوی برای داشتن یک ایکس باکس One است و به یک نگاه اجمالی به آینده کنسول های بازی ویدیویی می پردازد. به جای اینکه یک بازی ۶۰ دلاری بپردازید، برای ۱۰ دلار در ماه شما به یک کتابخانه عظیم که شامل بازی های جدید و عمده می باشید دسترسی خواهید داشت. این عظیم است

۴٫ سازگاری برگشتی.

4. Backward compatibility.یوتیوب / لری هریب

بزرگترین نقطه فروش سونی برای PlayStation 4 بیش از Xbox One مجموعه ای بزرگتر و بهتر از بازی های منحصر به فرد است. همانطور که قبلا اشاره شد، یک نقطه فروش بسیار مهم است.

بزرگترین نقطه فروش مایکروسافت برای Xbox One در پلی استیشن ۴ سازگاری عقب مانده است. لیست در حال رشد Xbox 360 و Xbox اصلی بازی ها در Xbox One قابل پخش است.اگر یک دیسک برای یک بازی قدیمی داشته باشید، به سادگی آن را در Xbox One خود قرار دهید؛اگر شما بازی را به صورت دیجیتالی دارید، در کتابخانه بازی خود نشان داده خواهد شد. مایکروسافت این ویژگی را پس از Xbox One راه اندازی کرد.

این ممکن است مضحک باشد، اما دلیل خوبی برای سازگاری با عقب وجود دارد: این نشانگر رویکرد مایکروسافت با نام تجاری Xbox است.

این مجموعه سابقه ای است که بازیکنان Xbox باید از کنسول های قبلی انتظار داشته باشند تا به سیستم عامل های جدید حرکت کنند. این نشان می دهد که مایکروسافت اهمیت حفظ تاریخ بازی را می بیند. به لحاظ فلسفی، این بیانیه معنی دار درباره اینکه مایکروسافت آینده نام تجاری خود را ببیند، اظهار داشت: ایکس باکس به عنوان یک پلت فرم دیجیتال برای بازی، قابل پخش در دستگاه های مختلف، مطابق با ماموریت شرکت Play Anywhere است.

این یک رویکرد رو به جلو است که باعث می شود نام تجاری Xbox در نتیجه بیشتر جذاب.

 

۵٫ کنترل کننده ها

5. Controllers.سونی

هر دو ایکس باکس و پلی استیشن ۴ دارای گیمپای بهترین در کلاس، راحت و بسیار پیچیده هستند . دو انگشت کوچک، یک پد جهت و بیش از نیمی از دکمه های دیگر – آنها در مورد آسان به انتخاب و یادگیری به عنوان یک صفحه کلید کامپیوتر است.

اما، اگر شما هر وقت با استفاده از پلتفرم ها بازی کردید، مانند یک صفحه کلید، با Xbox One یا PS4 خوب خواهید بود. برای میلیون ها نفر که با گره های کنسول سنتی آشنا هستند، بازی های Xbox One و PlayStation 4 کامل هستند. برای هر کس دیگر، آنها یک کابوس سردرگمی هستند.

این به کنار، سوال از آن است که شما ترجیح می دهید یکی از اولویت های شخصی است. این کنسول بازی کنسول ایکس باکس One به نظر می رسد شیرین است، اما – به طور عملی – تقریبا یکسان با PlayStation 4 DualShock 4 gamepad:

کنسول Xbox One (Minecraft)

از آنجا که بسیاری از بازی های پرفروش برای انتشار در هر دو Xbox One و PlayStation 4 ساخته می شوند، گیمپد ها باید نسبتا مشابه باشند. هر شرکتی که یک گیمپلی منحصر به فرد دارد، خودش را از چندین blockbusters چندگانه مانند “Call of Duty” و “Battlefield” جدا می کند (نگاه کنید به کنسول Wii U و نینتندو).

۶٫ چیزهای دیگر.

6. Other stuff.سونی

سونی PlayStation 4 چیزهایی را که Xbox One انجام می دهد ندارد: واقعیت مجازی. هدست پلی استیشن VR سونی یکی از جنبه های منحصر به فرد PlayStation 4 است.

البته با PS4 نمی آید – شما باید به جایی در پارک ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار برای PS VR رها شوید. این هدست یک تجربه نسبتا بالاخره واقعیت مجازی را ارائه می دهد، بهتر از هدست مبتنی بر گوشی های هوشمند (مانند افکار فوری Google و Gear VR سامسونگ)، اما نه کاملا قدرتمند به عنوان هدست مبتنی بر PC (مانند Oculus Rift فیس بوک و Vive Viv). حتی برخی از انحصارهای باورنکردنی مانند توانایی بازی از طریق Resident Evil 7 در VR وجود دارد – یک تجربه وحشتناک که من قویا پیشنهاد می کنم.

هر دو Xbox One و PlayStation 4 دوربین / میکروفن محیطی دارند – Xbox Kinect و PlayStation 4 Camera – که هیچ کدام از آنها به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند یا مورد نیاز است. آنها هر دو دارای قابلیت ذخیره ابر برای بازی هستند و هر دو رابط کاربری نسبتا ساده و آسان برای استفاده دارند. به طور کلی، آنها بیشتر از سایرین مشابه هستند.

 

۷٫ بازی کلاسیک

7. Cross-play.
مایکروسافت Minecraft متعلق به شخصیت های مهمان مانند ماریو است که در کنسول های نینتندو دیده می شود، چه ۳DS یا Switch.اگر چه مایکروسافت و نینتندو رقبا هستند، این دو شرکت در برخی موارد با یکدیگر همکاری می کنند – مثلا Nintendo Switch و Xbox One بازیکنان می توانند برخی از بازی ها را بازی کنند.

نینتندو

به تازگی، مایکروسافت، صنعت بازی های ویدئویی را به سمت آینده ای هدایت می کند که در آن gamers در کنسول های بازی رقیب می توانند با یکدیگر بازی کنند.

این همه با “Minecraft” آغاز شد.

بمب افکن متعلق به مایکروسافت در تقریبا همه چیزهایی است که بازی ها، چه کنسول ها، تلفن ها و دستگاه های دستی، بازی می کند.

مایکروسافت – سازنده Xbox One و رقیب مستقیم سونی در PlayStation 4 و Nintendo’s Switch – Minecraft را در سیستم عامل های سونی و نینتندو (و اپل و گوگل) به علاوه کنسول های Xbox خود منتشر می کند.

مهمتر از همه، حتی اگر مایکروسافت مالک Minecraft باشد، بازی را می توان در دستگاه های رقابت کرد. بازیکنان “Minecraft” در Xbox One می توانند با بازیکنان در iPhone، Nintendo Switch، Android، و PC / Mac همکاری کنند – حتی اگر در یک هدست واقعیت مجازی بازی کنید!

اما Xbox One نمی تواند با PlayStation 4 بازی کند و بالعکس.

این به این دلیل است که سونی حاضر نیست با رقابت خوب بازی کند – این موضع که به طور فزاینده ای از بین می رود، به عنوان گیمر به سمت بحث در مورد اینکه بازی ها باید در سراسر سیستم عامل های مختلف رقابت کنند، تغییر می کند.

خوشبختانه برای ما، سونی در نهایت در ماه سپتامبر درگذشت . بازی که از بین رفت، “Fortnite” بود که اکنون می تواند در تمام سیستم عامل ها پخش شود. هنوز هم روزهای اولیه است، و مایکروسافت هنوز از پشتیبانی سایبرنس پلتفرم پشتیبانی میکند، اما پیشرفتی وجود دارد.

و برنده است … پیچیده است.

PlayStation 4 بهترین کنسول برای بازی اکثر بهترین بازی های این نسل کنسول های بازی است. این تنها مکان شما می توانید بازی “افق صفر سحر”، “خدا از جنگ” و “Uncharted 4: پایان دزد است.”

این نیز یک کنسول خوشبختانه ساده و مضر است – حتی پس از پنج سال به روز رسانی نرم افزار.PS4 که سونی در نوامبر ۲۰۱۳ راه اندازی کرد، همچنان از لحاظ استفاده اولیه از نظر شگفت انگیزی مدرن است. ایکس باکس یکی از پرطرفدارترین بازی ها است.

گفتنی است، کتابخانه بازی Xbox One بسیار عظیم است و شامل یک تاریخ غنی از ایکس باکس ۳۶۰ و بازی های ایکس باکس اصلی است. سازگاری با عقب یک جایزه بزرگ است، همچنین توانایی بازی کردن بازی های چندگانه مانند “Minecraft” و “Fortnite” با دوستان در سیستم عامل های رقابت است.

به طور کلی، رویکرد مایکروسافت به بازی با ایکس باکس نسبت به سونی با پلی استیشن نسبت به بازیگران دوستانه تر است. با وجود اینکه بازی های منحصر به فردی در PS4 وجود دارد، Xbox One و Xbox به طور کلی پلتفرمی است که بیشتر در حال حرکت به جلو هستم.

باز گردانی رمز
مقایسه موارد
  • Total (0)
مقایسه کنید
0